Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

Aktualizujte iPhone i Mac

Vložil na 20.9.2012 – 12.00 Žádný komentář

V průběhu včerejšího dne vydal Apple hned několik novinek. Jednak iOS 6, dále pak i velkou aktualizaci pro OS X Mountain Lion či Aperture nebo iPhoto.

V den, kdy všichni očekávali vydání iOS 6, se Apple opravdu předal. Dočkali jsme se tak uvolnění nejen nové generace mobilního operačního systému z dílny Apple, ale i velké aktualizace pro OS X Mountain Lion, 10.8.2.

Významnou novinkou je přímá integrace s Facebookem a Twitterem, která se nyní objevuje u většiny služeb. Nově se tak můžete podělit o své výsledky v Gamecenter právě prostřednictvím oblíbených sociálních sítí.

Samozřejmostí je i větší provázanost s iOS 6. V něm mimochodem nalezneme novinek více než 200! Mezi jinými došlo k přepracování map (nově je k dispozici autonavigace, avšak kvalita mapových podkladů je horší než u původních GoogleMaps), integraci Facebooku nebo vylepšení Siri tak, aby měla větší přehled o důležitých informacích. Ani tentokrát jsme se ale nedočkali její české verze.

Vylepšení se dočkal i Mail nebo Telefon, avšak jedná se spíše o kosmetické změny. O poznání zajímavější je už aplikace Passbook, kterou mnozí kritizují jako neefektivní náhradu technologie NFC, jejíž integrace do iPhone jsme se ani u nejnovější generace nedočkali, zatímco jiní se těší na pohodlné skladování svých slevových kupónů, vstupenek a jízdenek na jednom místě.

Zmizela také nativní aplikace pro YouTube, kterou však lze snadno nahradit vlastní aplikací YouTube, jež si můžete zdarma stáhnout z iTunes Store. Důvodem k tomuto kroku je ukončení platnosti smlouvy o integraci klientské aplikace, kterou mezi sebou představitelé Apple a YouTube před pěti lety podepsali.

Tak tedy hurá na aktualizace! Nový OS X Mountain Lion 10.8.2 můžete aktualizovat prostřednictvím App Store, zatímco iOS 6 můžete aktualizovat přes wifi přímo z Nastavení telefonu nebo prostřednictvím iTunes.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar