Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Sbohem, MobileMe a iWork.com

Vložil na 2.8.2012 – 12.00 Žádný komentář

Apple definitivně odstavil dvě své přežité služby, které v uplynulých měsících nahradil svým novým cloudovým řešením iCloud. Na MobileMe ani iWork.com se už nedostanete.

Je to tak. Dosavadní cloudové řešení MobileMe je již pasé. Uživatelé měli více než rok na to, aby si veškerá svá data zmigrovali na „novou“ službu iCloud, která se stala vlajkovou lodí na poli cloudových služeb a funkčně spojuje všech produkty Apple.

Právě iCloud byl reakcí na rostoucí zájem uživatelů o cloudové služby, jimž zastaralé MobileMe nedokázalo poskytnout odpovídající zázemí a zároveň nekorespondovalo s pokrokovou strategií společnosti Apple.

Stejně tak odešel do věčných lovišť i portál iWork.com, který se za celou dobu své existence dočkal pouze betaverze a nikdy nebyl oficiálně podporován. Také jeho úlohu – tedy sdílení dokumentů kancelářského balíku Apple iWork – převzala služba iCloud.

Apple tak pokračuje ve vytyčené strategii unifikace a důrazu na nový iCloud. S nástupem iOS 6, tedy na podzim letošního roku, se pak dočkáme i výrazného rozšíření podporovaných služeb. Určitě je na co se těšit.

MobileMe (zavřeno)

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar