Úvodní stránka » Magazín, Vybíráme

iOS 6 bude přizpůsoben vyššímu rozlišení

Vložil na 8.8.2012 – 6.00 Žádný komentář

Nová verze operačního systému iOS pro mobilní zařízení společnosti Apple přináší stále nová a nová překvapení i potvrzení dosavadních spekulací. Objevila se další novinka.Apple nabízí registrovaným vývojářům přístup do oficiálního simulátoru mobilního operačního systému iOS tak, aby mohli všechny své aplikace detailně otestovat v různých režimech nebo verzích iOS.

Nově nabízí tento oficiální simulátor také podporu iOS 6 ve čtvrté betaverzi, kterou Apple uvolnil včera. A právě zde se podařilo zjistit, že nový iOS je uzpůsoben na vyšší rozlišení než jeho současná pětková řada.

S vyšším rozlišením, konkrétně 1136×640 pixelů se u iPhone 5 počítá již od začátku, avšak až dosud nebyla tato informace nijak potvrzena. Simulátor ji však podporuje.

iOS - porovnání verzí 5 a 6U nového iOS dochází k tomu, že při vyšším rozlišení doplní pátý řádek ikon na stránku. Proti současným šestnácti se tak nově vejde na stránku celkem dvacet ikon (když nepočítáme spodní řádek s nabídkou hlavních ikon). U starších verzí iOS dojde pouze k protažení mezer mezi jednotlivými řádky, avšak počet zobrazených ikon zůstane zachován na současné hodnotě.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar