Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

iOS 6 bude bez YouTube

Vložil na 7.8.2012 – 6.00 Žádný komentář

Nová verze mobilního operačního systému iOS, jíž bychom se měli dočkat na podzim letošního roku, dozná výrazné změny. Z aplikací totiž zmizí přehrávač videí YouTube.

Právě dnes byla uvolněna již čtvrtá betaverze chystaného iOS 6, který má být nástupnickou generací současného mobilního operačního systému společnosti Apple pro tablety iPad, telefony iPhone a hudební přehrávače iPod.

Jak se ukázalo, „něco zde chybí“. Tím něčím není nic menšího než nativní přehrávač videí z YouTube, který byl standardní součástí operačního systému iOS již od roku 2007.

iOS 6b4 (tweet)S ohledem na masivní vlnu mediálního zájmu tedy Apple rychle vydal oficiální reakci, v níž uvedl, že licence na přehrávač YouTube mu právě vypršela a nebude tedy nadále součástí operačního systému. Videa však bude možné i nadále přehrávat v prohlížeči Safari, který nabízí takřka srovnatelné funkce. Zároveň pak Apple chystá do iTunes App Store vlastní aplikaci pro přehrávání videí z YouTube.

Ve výsledku by tak toto „ochuzení“ mohlo vést k mnohem lepšímu a hlubšímu propracování YouTube klienta. Jak vidno, prodloužení licence ze strany Google pro Apple se totiž asi nechystá.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar