Úvodní stránka » Tip redakce, Vybíráme

Dům Steva Jobse byl vykraden, zloděje usvědčil Mac

Vložil na 16.8.2012 – 6.00 Jeden komentář

Dům po zesnulém zakladateli společnosti Apple, Stevu Jobsovi, byl tento v červenci vykraden. V médiích se nyní objevily detailní informace k celému případu.Dům Steva Jobse, respektive jeho pozůstalých, se stal terčem jednoho z náhodných zlodějů. Podle všeho si totiž lupič nebyl vůbec vědom toho, komu dům, který v polovině července vykradl, patří.

Tento dům totiž právě prochází rozsáhlou rekonstrukcí a když tedy lupič viděl, že zabezpečení bylo sníženo a pěkný dům v luxusní čtvrti mu tak může být přístupný, neváhal a vešel. Z domu si pak odnesl osobní majetek Steva Jobse a jeho rodinných příslušníků v celkové hodnotě přesahující $ 60.000 USD.

Mezi ukradenými věcmi tak byly tři tablety Apple iPad, dva počítače iMac, Apple TV, klíč od Jobsova Mercedesu, který stále stojí před domem a dva luxusní náhrdelníky od Tiffanyho.

Když se však o několik dnů později zloděj přihlásil na jeden z kradených počítačů s úmyslem získání informace, kde by mohl svůj lup nejsnáze prodat, ihned byla zalarmována ochranka společnosti Apple, která díky aktivované službě Find My Mac pachatele vypátrala, zadržela a předala policii.

Teprve pak lupič zjistil, čí dům vlastně vykradl…

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar