Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

Přijde iPad Mini nebo ne?

Vložil na 11.7.2012 – 6.00 Žádný komentář

Už se stalo tradicí, že před uvedením nové verze tabletu iPad se živě diskutuje o tom, zda přijde i nějaká jiná, rozměrově nová varianta. Nyní se zdá, že bychom se mohli opravdu dočkat.

Další generace jablečného tabletu iPad by měla světlo světa spatřit již v horizontu cca tří měsíců. Naznačují to alespoň veškeré úniky informací z Apple i spekulace analytiků a odborníků.

Otázkou však zůstává, zda se dočkáme pouze další generace iPadu nebo i jeho odlehčené varianty coby nového produktu. Takzvaný iPad Mini by mohl velice snadno zaplnit mezeru na trhu a zároveň uspokojit tužby celých zástupů uživatelů, jimž by nabídl snáze přenosnou odlehčenou variantu standardního tabletu.

Lze také usuzovat, že by Apple díky iPadu Mini získal i větší konkurenční výhodu proti elektronické čtečce knih Amazon Kindle. Ta je, díky malým rozměrům a nízké ceně, ve své kategorii špičkou, zatímco iPad cílí do jiné sféry a k jinému užití. Pokud by se však objevila rozměrově a cenově srovnatelná variantu iPadu, jistě by mnoho uživatelů sáhlo raději po něm.

Pro zřejmý příchod menší verze iPadu hovoří i mnohé analytické studie, dle kterých by Apple mohl do konce letošního roku (zejména pak v období Vánoc) prodat více než šest milionů kusů těchto zařízení. A to už je pěkné číslo.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar