Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Ověřte funkčnost svých aplikací pro Mountain Lion

Vložil na 25.7.2012 – 12.00 Žádný komentář

S chystaným uvolněním nové verze desktopového operačního systému OS X Mountain Lion vyvstává otázka, zda nám v něm budou fungovat aplikace, bez nichž se neobejdeme.

Stejně jako s příchodem Mac OS X Lion nebylo vše zcela připraveno a mnozí vývojáři teprve v prvních týdnech (či měsících) po vydání teprve upravovali svůj software pro zajištění kompatibility s novou verzí operačního systému, ani tentokrát se zcela nevyhneme problémům.

Vina není na straně Applu, ale na čistě na straně jednotlivých vývojářů, kteří měli dostatek času k zajištění plné kompatibility jejich aplikací s novou verzí operačního systému. Ne každý však tento čas dokázal využít a tak dnes, když má dojít k uvolnění ostré verze OS X Mountain Lion, není ještě zdaleka všechen software pro nový systém připraven.

Naštěstí máme řešení. Nezajistí vám sice bezproblémový chod aplikací, ale aspoň máte možnost ověřit si, které z programů, bez nichž se neobejdete, v novém OS X Mountain Lion zatím nejsou podporované.

Přehled všech otestovaných aplikací naleznete v rozsáhlém seznamu na webu RoaringApps.com, kde můžete postupně sledovat vývoj u jednotlivých dosud nepodporovaných aplikací. Můžete tak zjistit, zda se vám přechod na Mountain Lion vyplatí již dnes anebo bude ještě lepší nějakou dobu počkat.

V brzké době však lze očekávat rychlé doladění takřka veškerých mainstreamových aplikací, stejně jako velkého množství těch méně rozšířených. Koneckonců, kompatibilita mezi Lionem a Mountain Lionem by měla být větší než tomu bylo při minulém skoku.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar