Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

Mountain Lion bude podporovat jen novější počítače Apple

Vložil na 12.7.2012 – 6.00 Žádný komentář

Nová verze desktopového operačního systému značky Apple, OS X 10.8 s kódovým označením Mountain Lion, nebude zdaleka pro každého. Užijí si ji pouze uživatelé novějších modelů.

Oficiální seznam, který byl nyní zveřejněn, zahrnuje pouze některé z modelů vybavených 64bitovou architekturou. Původně se přitom očekávalo, že Mountain Lion bez sebemenších problémů spustíte na celé 64bitové řadě Maců.

Důvodem tohoto omezení se zdá být zastaralá architektura grafických procesorů právě ve starších modelech. Mountain Lion obsahuje pouze grafické ovladače pro 64bitové kernel extensions, s nimiž starší modely počítačů nejsou schopny pracovat.

Může se zdát, že Apple nechce upravit a následně šířit svůj operační systém na starší modely proto, že tyto počítače nedisponují dostatečným výkonem pro plnohodnotné využití a 100% zážitek. Osobně bych však viděl přízemnější důvod – uživatelé starších modelů budou tímto krokem dotlačeni k výměně svého hardware za novější.

Připomeňme, že OS X 10.8 „Mountain Lion“ by se měl objevit každým dnem, nejpozději však zhruba v horizontu cca dvou týdnů. Již počátkem tohoto týdne vyšla poslední vývojářská verze, jež by měl být víceméně totožná s finálním vydáním.

A nyní už k samotnému seznamu podporovaných modelů, na nichž si můžete novinky z operačního systému Mountain Lion užít:

  • iMac (Mid 2007 nebo novější) 
  • MacBook (Late 2008 Aluminum, Early 2009 a novější) 
  • MacBook Pro (Mid 2007 nebo novější) 
  • MacBook Air (Late 2008 nebo novější) 
  • Mac mini (Early 2009 nebo novější)
  • Mac Pro (Early 2008 nebo novější
  • Xserve (Early 2009)

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar