Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Komponenty pro Thunderbolt zlevní

Vložil na 11.7.2012 – 12.00 Žádný komentář

Periferie a komponenty určené pro rozhraní Thunderbolt by měly v nejbližší době citelně zlevnit. Očekává se to díky novince, která pomůže ušetřit nemalé náklady.

Thunderbolt je stále poměrně novou technologií, kterou začal jako první šířit Apple, avšak nově se již objevuje i u dalších výrobců a zvolna se šíří světem informačních technologií.

Jedním z citelných nedostatků každé novinky je její vyšší cena. Vzpomeňme na dvourychlostní DVD-R mechaniky, které před patnácti lety stály více než dnešní průměrný notebook. Stejný osud potkal také Thunderbolt, který je stále novorozeně a své místo na slunci si musí teprve vybojovat. Až se tak stane a dojde k jeho masovějšímu rozšíření, dočkáme se i výrazného poklesu nákladů na zařízení, která toto rozhraní využívají.

Nyní se však zdá, že už pomalu začíná svítat na lepší časy. Inženýrům, kteří na vývoji a zdokonalování Thunderboltu pracují, se podařilo sloučit mikrořadič s vysílačem signálu do jednoho čipu, čímž došlo k razantnímu zjednodušení celého schématu a omezení kabeláže. Díky 40nm výrobnímu procesu byl také značně zredukován odpor a díky tomu a zahřívání a vyžadovaný příkon.

Právě s ohledem na tato fakta se již v následujícím roce, kdy se novinky promítnou do výroby, očekává výrazné zlevnění celé technologie a zvýšení její dostupnosti. Zdá se tedy, že Thunderbolt získal na svého soka, USB 3.0, další plusový bod navíc.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar