Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

iOS 6 přinese navigaci v češtině

Vložil na 17.7.2012 – 6.00 Žádný komentář

Apple uvolnil pro registrované vývojáře další betaverzi chystaného operačního systému iOS 6. Ta přináší několik kosmetických novinek, především pak ale doladěné mapy doplněné o propracovanou navigaci.

Ač prvotní verze mapových podkladů společnosti Apple nevypadala nijak zvlášť úchvatně, vše je dnes o poznání dále. Právě totiž byla uvolněna již třetí betaverze chystaného operačního systému iOS 6, která právě nové mapové podklady zavádí.

Apple k tomuto kroku přistoupil v rámci zajištění větší nezávislosti na konkurenčním Googlu. Nyní je situace již celkem stabilizovaná a mapové podklady získávají plnohodnotnou podobu.

Nyní došlo například k opravám názvů oceánů, díky nimž se tyto mapové podklady staly terčem kritiky po uvolnění první betaverze. Zároveň však byla doladěna také navigace.

Zajímavostí je, že nový iOS 6 přinese skutečně plnohodnotnou navigaci, která je na nové mapy napojena. Ta nabídne například českou jazykovou podporu, ale také dopravní informace a zobrazení varování před hustou dopravou.

Zkrátka a dobře, již brzy se dočkáme skvělého zázemí a obejdeme se zase bez celé řady dalších placených aplikací od externích subjektů. iOS 6 by měl vyjít na podzim letošního roku.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar