Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Dostane iPhone 5 skutečně menší dock konektor?

Vložil na 24.7.2012 – 12.00 Žádný komentář

O tom, že by měl nový model iPhone dostat menší dockovací konektor, se již hovořilo. I když se mnozí k celé věci stavěli spíše skepticky, nyní se vyjádřila i agentura Reuters.

30-pinový dockovací konektor je v dnešní době značně nelogickou a zbytečně velkou „dírou“ do telefonu. Ani z hlediska designu, ani z hlediska funkce telefonu není tento rozměr optimální a působí ve světě, kde je prioritou minimalizace, velmi zastarale.

Právě proto se již delší dobu hovoří o jeho možném nahrazení novým typem dockovacího konektoru, který bude vybaven pouze 19 piny a ještě bude logicky přeuspořádán tak, aby byl celkově mnohem menší.

Mnozí se k tomu stavěli skepticky s ohledem na velké množství příslušenství, které k současným modelům produktů značky Apple existuje. Přiznejme si ale, že současný stav není udržitelný a dříve nebo později tak dojde k tomu, že s ním bude potřeba něco dělat.

Nový iPhone – a po něm i nová generace tabletu iPad – by měl být vybaven tedy novým typem docku. Tuto informaci nyní potvrdila také agentura Reuters, která patří k nejserióznějším světovým tiskovým agenturám.

Zároveň se objevila informace, že zpětnou kompatibilitu vyřeší Apple speciální redukcí. Chybí však zmínka, zdali bude tato redukce standardní součástí balení nebo bude zapotřebí si ji dále přikoupit. Inu, nechme se překvapit.

Nový dock pro iPhone/iPad/iPod

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar