Úvodní stránka » Magazín

Apple zveřejnil finanční výsledky za 3. čtvrtletí 2012

Vložil na 26.7.2012 – 12.00 Žádný komentář

Apple uveřejnil své finanční výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2012. Není s podivem, že naprostou většinu příjmů společnosti zajišťují dva produkty.

Podobně jako v předchozích měsících a letech se ukazuje, že Apple už skutečně není zrovna „počítačovou“ firmou, jako spíše výrobcem mobilních zařízení.

Ukázalo se to i nyní. Veškeré příjmy společnosti totiž můžeme rozdělit na několik dílů, z nichž nejpodstatnější část ukousnou právě mobilní iOS zařízení. Ta tvoří dohromady celé tři čtvrtiny (75 %) zisku společnosti!

Konkrétně iPhone se na příjmu podílel 46 %, tablety iPad pak přinesly 26 % zisků a hudební přehrávače iPod pak rovná 3 %. Oproti tomu působí 14 %, které Apple vydělal prodejem všech svých modelů počítačů dohromady, jako směšné číslo.

Finanční výsledky Apple - Q312

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar