Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Apple zakročil proti šíření vývojářských přístupů

Vložil na 10.7.2012 – 6.00 Žádný komentář

Společnost Apple podnikla razantní kroky k ochraně svého duševního vlastnictví. Přístupy do systému určeného vývojářům se totiž dostaly i mimo vymezenou sféru partnerů.

Každý registrovaný vývojář v developerském programu společnosti Apple má přístup k betaverzím chystaných systémů – ať už se jedná o iOS nebo (Mac) OS X.

Přístup do tohoto vývojářského programu je podmíněn splněním celé řady kritérií a především pak uhrazením nemalého poplatku. Výměnou za to mají vývojáři s předstihem přístup k novým funkcím, jež se objeví v budoucích systémech a mohou tak své aplikace novým systémům přizpůsobovat.

Jakmile na konferenci WWDC 2012 došlo k představení další generace mobilního operačního systému iOS, tedy iOS 6, zájem veřejnosti vzrostl natolik, že se někteří registrovaní vývojáři uchýlili k tomu, že přístupy do vývojářského rozhraní začali prodávat. Tedy přesněji – umožnili registraci cizích iOS přístrojů do svého vývojářského účtu a tím zpřístupnění nejnovější betaverze iOS 6.

Samozřejmě, že toto nikdo nedělal zadarmo a z registrací se tak stal velký business. Někteří „registrátoři“ si tak přišli dokonce na více než $ 75.000 USD (tedy asi 1,5 milionu Kč).

Nyní však pochybné obchody končí. Apple tvrdě zakročil proti webům, kde jsou tyto služby nabízeny, stejně jako proti jednotlivým vývojářům. Inu, okrádat Apple se nevyplácí…

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar