Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Apple žádá o patent speciálního pouzdra

Vložil na 13.7.2012 – 12.00 Žádný komentář

Apple si pravidelně registruje velké množství nejrůznějších patentů. Nyní se objevil jeden zajímavý, kterého bychom se již brzy mohli dočkat v praxi.

Tento nový patent se vztahuje na speciální pouzdro, které umožňuje nejen ochránit iPhone před pádem, ale především dokáže odfiltrovat velké množství šumu a ruchů z okolí při telefonování.

Celý systém je založen na speciálním krytu mikrofonu, který usměrňuje zvukové vlny a odbourává rušivé vlivy okolí. Patent by měl údajně zaručovat lepší fungování a výrazně čistší hovory dokonce i v silném větru nebo v hlučné městské dopravě. Zároveň by docházelo k ochraně mikrofonu před vniknutím špíny, prachu nebo vlhkosti.

Připomeňme, že Apple si patentuje velké množství nápadů a zdaleka ne každý se nakonec uplatní v praxi. Řada patentů je také pořizována spekulativně s vidinou toho, že se jednou konkurence dopracuje k technologii, jež bude příslušný nápad muset využít a Apple tak bude získávat další nemalé peníze z licenčních poplatků.

Je otázkou, zda se nového pouzdra zlepšujícího kvalitu hovoru skutečně dočkáme. V každém případě je pozitivní, že se inženýři Applu touto myšlenkou vůbec zabývají.

iPhone pouzdro (patentový nákres)

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar