Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Apple si pohrával s tablety již v roce 2002

Vložil na 19.7.2012 – 6.00 Žádný komentář

Tablety iPad nejsou zase takovou novinkou, jak se může zdát. Jejich prapředek se zrodil v laboratořích společnosti Apple již před deseti lety. Podívejte se na jeho fotografie.

Když Apple představil svůj tablet iPad, stal se z něj mimořádný hit, po němž každý toužil. I když existovaly tablety i předtím, žádný nebyl tak designově propracovaný a snadno ovladatelný jako právě iPad.

Ještě aby ne, Apple si s ním totiž ve svých laboratořích hrál celých osm let! Podle šéfa designu, Johna Iveho, se první prototyp tabletu objevil již někdy mezi lety 2002 a 2004. Vypadal o poznání jinak nežli dnešní iPad, avšak řada rysů je na něm patrná.

Dokládají to i fotografie, které zveřejnil server Buzzfeed a které zachycují právě první prototyp chystaného tabletu. Tehdy ještě nebyl zvolen název a produkt se tak v laboratořích testoval pod označením 035.

Z fotografií je patrné, jak moc se od současného iPadu svým vzhledem liší. Přibylo tlačítko Home, došlo k výraznému zeštíhlení těla a zároveň zmenšení obrazovky z uvažovaných 12″ a poměru stran 4:3 na 9,7″ a poměru 16:9.

iPad 2 vs 035 (1)

iPad 2 vs 035 (2)

iPad 2 vs 035 (3)

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar