Úvodní stránka » Magazín, Vybíráme

Apple se vrátil k certifikaci EPEAT

Vložil na 18.7.2012 – 6.00 Žádný komentář

Společnost Apple se po nedávné aféře rozhodla znovu vrátit k certifikaci EPEAT a dokonce se zasadit o zpřísnění sledovaných norem a standardů.

Apple byl vždy znám jako „zelená firma“, tedy společnost, kde se velmi silně dbá na ekologii a vztah k životnímu prostředí. I proto jsou dlouhodobě nahrazovány nebezpečné materiály při výrobě za jiné, jež se dokáží ekologicky rozložit.

Před několika týdny však Apple zrušil ekologickou certifikaci EPEAT u devětatřiceti modelů svých notebooků. I přes prvotní tvrzení, že firma hodlá nadále dbát o dodržování ekologických standardů, avšak nechce být svazována zbytečnou agendou a byrokracií, se nyní situace otočila.

Důvodem je silný mediální tlak a negativní reakce zákazníků společnosti. Apple tedy vyslyšel jejich kritiku a vrátil se k certifikaci EPEAT. Zároveň Bob Mansfield, Senior Vice President pro oblast hardware, uvedl, že původní rozhodnutí bylo chybné a naopak se hodlá zasadit o to, aby byla spolupráce s EPEAT ještě hlubší a zároveň aby došlo k výraznému zpřísnění normy IEEE 1680.1.

Nechme se tedy překvapit jaký bude výsledek. Jedno je však už teď jisté – Apple svým zákazníkům naslouchá.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar