Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

Dočkáme se menšího dock konektoru?

Vložil na 1.6.2012 – 6.00 Žádný komentář

Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že by nová generace chytrého telefonu iPhone mohla jako první dostat menší dock konektor. Co je na tom pravdy?

Poměrně velký – 30pinový – konektor na spodu každého iOS zařízení, iPodem Touch počínaje a iPadem konče, je trnem v oku nejen uživatelům, ale i samotným inženýrům ze společnosti Apple.

Takto velký konektor je v dnešní době poměrně zvláštní a nepůsobí dobře. Již nějakou dobu se proto spekuluje o tom, že se Apple chystá v nově chystané generaci svého telefonu přijít s menší variantou, která postupně u nových modelů nahradí současný 30pinový konektor za menší a elegantnější.

iPhone 5 - přední panelJiž se objevily i některé fotografie údajného předního panelu chystaného iPhone 5, kde je menší dock konektor viditelný. Zatím však není jisté, zda jde o skutečné fotografie nového iPhone nebo o podvrh.

Ať tak či onak, Apple právě v těchto dnech uveřejnil inzerát, v němž hledá kandidáta na pozici Connector Design Engineer. Pracovník na této pozici by měl být zodpovědný právě za návrh další geneze dock konektoru a návrh jeho vhodného designu.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar