Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Apple představil iOS 6

Vložil na 12.6.2012 – 6.00 Žádný komentář

V rámci konference WWDC 2012 představili zástupci společnosti Apple očekávanou šestou generaci svého mobilního operačního systému iOS.

Právě iOS přináší ze všech nově představených produktů, mezi nimiž nechybí dlouho diskutovaný MacBook Pro s retina displejem nebo nový model stolních počítačů Mac Pro, asi největší množství novinek.

Tou první, o níž se již ví delší dobu a mnohokrát jsme ji zmiňovali také na AppZone, jsou nové mapy. Apple skončil s využíváním mapových podkladů konkurenční společnosti Google a začal nasazovat vlastní mapová řešení, jež jsou kvalitativně přinejmenším srovnatelná. Do budoucna lze očekávat ještě další zlepšení.

Další novinkou je aktualizovaná podoba Siri. Nová verze hlasové asistentky získá podporu dalších jazyků (čeština a slovenština však nadále chybí) a bude k dispozici i pro iPad třetí generace.

Siri pro iPadJiž dříve Apple velice silně integroval do svého mobilního operačního systému podporu sociální sítě Twitter. Nyní, s nástupem šesté generace, bude stejně důkladně integrována i podpora Facebooku.

Novinek je více, toto je pouze lehká ochutnávka. Můžeme se těšit například na podporu FaceTime hovorů přes mobilní sítě operátorů nebo na sdílený photo stream prostřednictvím služby iCloud.

Vydání iOS 6 je plánováno na podzim letošního roku spolu s uvedením nové generace chytrého telefonu iPhone. Zatím je tedy na vývojářích, aby odladili veškeré chyby a my se můžeme těšit na výsledný produkt.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar