Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Wolfenstein 3D pro iPhone je dnes zdarma

Vložil na 10.5.2012 – 12.00 Žádný komentář

Legendární hra, která započala celou éru stříleček a akčních pecek, Wolfenstein 3D, se nedávno dostal také na iPhone. Nyní je dočasně k dispozici zdarma!

Wolfenstein 3D byl první opravdovou peckou společnosti ID Software. Ta již dříve uvedla skákací arkádu Commander Keen a podílela se i na několika dalších počinech, avšak právě „Wolf“ byl tím, kdo posadil ID Software na pomyslný trůn králů akčního žánru. Když později přišel Doom, vše se ještě znásobilo a po méně úspěšných titulech Heretic a Hexen ID Software znovu zabodoval peckou Quake.

V dnešní době se nám možná onen základní kámen na poli stříleček může zdát kostrbatý, jednoduchý, přímočarý atd., ale každý pamětník přitom velice rád zavzpomíná na ty doby, kdy na své 286 AT lovil nacisty s pistolí v ruce.

Wolfenstein 3D (1)Hra Wolfenstein 3D díky své proslulosti pronikla také na mobilní platformu iOS. Zde si ji můžeme v malinko aktualizované podobě, avšak se zachováním původní atmosféry, pohodlně zahrát na iPhone nebo iPadu a zažít tak zase tu skvělou atmosféru konce 80. let.

Právě nyní je Wolfenstein 3D dočasně zdarma. Proto neváhejte a stahujte. Stojí to za to!

Odkaz na iTunes

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar