Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Vyšla aktualizace pro Mac OS X Lion

Vložil na 10.5.2012 – 6.00 Žádný komentář

Apple dnes vydal aktualizaci svého operačního systému Mac OS X 10.7 „Lion“. Jde zřejmě o poslední aktualizaci před uvedením nového OS X Mountain Lion.

Operační systém Mac OS X 10.7 se za poslední téměř rok již dobře etabloval a vývojářům se podařilo vychytat snad všechny markantní mušky, které jsme zde mohli nalézt na samém počátku.

I tak se ale tu a tam nějaká chybka najde. Proto dnes Apple uveřejnil aktualizaci Mac OS X „Lion“ na verzi 10.7.4. Dočkáme se zde však nejen bezpečnostních oprav, ale i celé řady menších vylepšení.

Za všechny jmenujme mírně upravené chování funkce otevírání oken po restartování systému. Dosud vždy, když uživatel restartoval systém, bylo vše defaultně nastaveno tak, aby po jeho novém spuštění byla znovu otevřena uzavřená okna. To může být pro někoho užitečného a pro jiného rušivé. Nyní bude tato funkce respektovat uživatelovu volbu.

Hlavní výčet novinek:

  • Řešení problému, který způsoboval trvalé zapnutí volby „Při příštím přihlášení znovu otevřít okna“
  • Zlepšení kompatibility s některými britskými USB klávesnicemi od jiných výrobců
  • Řešení problému, který příležitostně bránil ukládání souborů na server
  • Zvýšení spolehlivosti při kopírování souborů na SMB server

Zároveň jsme se dočkali také aktualizace webového prohlížeče Safari na verzi 5.1.7. Zde došlo především k bezpečnostním opravám a vylepšení stability aplikace.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar