Úvodní stránka » Magazín

Tim Cook odmítl 75 milionů dolarů z dividend

Vložil na 30.5.2012 – 12.00 Žádný komentář

Současný šéf společnosti Apple, Tim Cook, před časem – poprvé od nástupu Steva Jobse v roce 1997 – zavedl vyplácení dividend akcionářům společnosti.

Každý z akcionářů tak za jednu drženou akcii nyní dostává $ 2,65 USD (asi 55 Kč), což je velice slušná výše dividendy. Jde o významnou motivaci a zároveň způsob, jak si udržet přízeň akcionářů a stálý přísun investičních peněz do společnosti.

CEO společnosti, Tim Cook, pobírá stejný plat jako jeho předchůdce, Steve Jobs. Tedy pouhý symbolický jeden dolar ročně. Očekává se, že další jeho příjmy poplynou z akcií společnosti, jejich prodejů a případně právě z dividend.

Je proto trochu s podivem, že současnou výplatu ve výši 75 milionů dolarů Tim Cook odmítl. Na druhou stranu je tento krok pochopitelný z manažerského hlediska. Tim Cook se tímto krokem ukázal v dobrém světle jako schopný manažer, který věří v budoucnost společnosti a ukázal, že se nebojí o její další vývoj a výsledky.

Snaha Tima Cooka o udržení dobrých vztahů s investory se v budoucnu jistě pozitivně projeví na dalších úspěšných hospodářských výsledcích. Není nic lepšího než manager, který věří firmě, kterou řídí.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar