Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce, Vybíráme

Thunderbolt dorazil na PC

Vložil na 14.5.2012 – 12.00 Žádný komentář

Vysokorychlostní přenos dat prostřednictvím nového standardu Thunderbolt byl dosud možný pouze na platformě Mac. Nyní přichází také na PC. Co to pro nás znamená?

Na první pohled by se mohlo zdát, že nic zvláštního, ale opak je pravdou. Thunderbolt je velice silně podporovaným přenosovým standardem ze strany Applu a v současném tržním prostředí tak soutěží o pomyslné prvenství se svým úhlavním rivalem, standardem USB 3.0.

Když teď Intel představil novou generaci procesorů Ivy Bridge, lze očekávat masivnější rozšíření Thunderboltu právě na platformu PC. Ta je, i přes ohromný ekonomický úspěch Applu v posledních letech, stále vůdčí platformou ve světě IT. Když tedy Thunderbolt vybojuje svůj úspěch zde, budeme z něj těžit i my, uživatelé nakousnutých jablek.

Důvod je prostý. S masivním rozšířením nové technologie dochází také ke vzniku celé řady nových produktů, které ji využívají. Zároveň výrazně klesá cena za veškeré tyto produkty a vše se tak stává dostupnějším.

Připomeňme však, že USB se jen tak vytlačit nepodaří a spekuluje se o tom, že nová generace MacBook Pro bude kromě Thunderbolt rozhraní disponovat také USB 3.0 vstupy, které nahradí současnou starší generaci.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar