Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Scott Forstall prodal akcie Apple

Vložil na 3.5.2012 – 12.00 Žádný komentář

Scott Forstall, viceprezident společnosti Apple, nyní prodal většinu svých akcií. Touto transakcí vydělal téměř tři čtvrtě miliardy korun. Co ho k tomu vedlo?

Především dlužno říci, že Scott Forstall je klíčovým mužem společnosti Apple. Jako chráněnec zesnulého Steva Jobse navrhl a vytvořil mobilní operační systém iOS, který jen za první čtvrtletí letošního roku přinesl do kapsy Apple úctyhodných 29 miliard dolarů (z celkového zisku 39 miliard USD).

Steve Forstall se vypracoval na lídra vývojářského oddělení se zaměřením na iOS a stal se dokonce viceprezidentem Apple. Žádná keynote nebo klíčové sdělení se dnes neobejde bez jeho vystoupení a prezentace a získal si celou řadu fanoušků.

Když se tedy nyní objevily zprávy o tom, že prodal akcie Apple za 40 milionů dolarů, které vlastnil, vzbudilo to řadu otázek. Zvláště pak, když predikce vývoje kurzu akcií jsou nadmíru pozitivní a očekává se další růst. Důvod je ale prostý – není za ním nedůvěra v budoucnost společnosti, ale pragmatické finanční uvažování.

Scott Forstall totiž dostal příslib na získání dalších 250.000 akcií společnosti v následujících letech. Uvažujeme-li, že se hovoří o tom, že by hodnota jedné akcie mohla překonat 1,000 USD, pak se zde bavíme o čtvrt miliardě dolarů, jimiž bude Scott Forstall disponovat. Aktuální navýšení osobního cashflow o 40 milionů tedy jeho budoucí vyhlídky nikterak neohrozí, ba spíše naopak.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar