Úvodní stránka » Novinky

Samsung a Apple budou jednat o patentech

Vložil na 22.5.2012 – 12.00 Žádný komentář

Dlouhodobé spory o patenty, které mezi sebou vedou Apple a Samsung, začínají být již značně neúnosné. CEO obou společností se proto dohodli na jednáních.

Tim Cook, současný CEO společnosti Apple, spolu s Choi Gee-sungem, generálním ředitelem společnosti Samsung, včera poprvé usedli ke kulatému stolu, aby vyřešili problémy mezi oběma společnostmi.

Série jednání by měla vést k vzájemné dohodě na využívání patentů a toleranci obou společností. Zdá se však, že je to spíše zbožné přání nežli reálná naděje. Vše je totiž pouze důsledkem intenzivního tlaku ze strany soudů.

Právě soudy z několika zemí nyní tlačí na obě společnosti, aby hledaly cestu ke vzájemné dohodě. Do té se ani jedné ze zúčastněných stran přitom viditelně nechce. Lze proto očekávat, že spory i nadále potrvají.

Existuje však ale šance, že alespoň k minoritní dohodě mezi oběma manažery dojde a pokusí se v jistých oblastech usměrnit své kroky tak, aby dokázali vedle sebe lépe a ve větším klidu fungovat. I to je ale pouze spekulace a nezbývá proto, než si počkat na výsledek jednání.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar