Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Počet aplikací v Mac App Store překonal 10.000

Vložil na 4.5.2012 – 12.00 Žádný komentář

Ještě to není ani rok a půl co Mac App Store běží, avšak již během této relativně krátké chvíle se stal velice silným distribučním kanálem pro softwarové vývojáře.

Před několika dny dosáhl počet aplikací nabízených prostřednictvím Mac App Store hranice 10.000. Jde o velice pěkné kulaté číslo, které symbolizuje i mimořádnou sílu, kterou tento distribuční kanál software nabízí.

Apple přišel jako první s takto komplexním řešením, jež se stalo integrální součástí operačního systému a umožňuje jen několika málo kliknutími zakoupit, nainstalovat a nakonfigurovat příslušný program. To vše z jednoho místa a bezpečně. Nyní se chystá podobným způsobem vyrazit i Microsoft, což ukazuje na významný trend, který Apple nastolil.

Samozřejmě, že ve srovnání s iTunes Store, kde v současnosti nalezneme více než 600.000 aplikací, jde o zlomek. S ohledem na fakt, že mobilní zařízení s iOS jsou však mnohonásobně rozšířenější nežli počítače Mac, jde stále o zajímavou hodnotu.

Nechme se překvapit za jak dlouho Mac App Store překoná prvních 100.000 aplikací.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar