Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Nové funkce OS X Mountain Lion

Vložil na 25.5.2012 – 6.00 Žádný komentář

V nedávno uvedené třetí verzi sestavení operačního systému OS X Mountain Lion, který v průběhu léta vystřídá současný Mac OS X 10.7 „Lion“, bylo objeveno několik nových zajímavých funkcí.

Asi nejvíce diskutovanou funkcí posledních dní je automatické stahování. Jakmile si zakoupíte nějakou aplikaci v Mac App Store na jednom Macu, můžete si nastavit, že bude automaticky stažena a instalována i na další vaše počítače. Samozřejmostí je, že všechny musí být svázány s vaším uživatelským účtem Apple ID.

Automatické stahování v OS X Mountain LionNicméně objevilo se i několik dalších novinek, které už takový mediální zájem nevyvolaly. Typickou funkcí z této kategorie je Reading List. Funguje podobně jako na platformě iOS – tedy při otevření Safari v době, kdy nejste připojeni k internetu, bude zobrazena zpráva s nabídkou seznamu článků, jež jsou lokálně k dispozici i bez připojení.

A konečně dosud poslední zajímavá novinka – voice dictation, tedy diktování hlasem. Mezi klávesovými zkratkami v novém OS X Mountain Lion se objevila kombinace CMD-CMD, která ma spustit výše popsanou funkci. Lze usuzovat, že půjde o podobný mechanismus, který známe z posledního iPadu.

OS X Mountain Lion - voice dictationNovinek v chystaném OS X Mountain Lion bude jistě ještě o poznání více. Již brzy se však dozvíme co nás čeká a nemine, protože už na chystané konferenci WWDC 2012 lze očekávat první komplexnější zprávy o tomto systému.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar