Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

Jak bude vypadat nový MacBook Pro?

Vložil na 15.5.2012 – 6.00 Žádný komentář

S blížícím se uvedením nové řady notebooků MacBook Pro se objevuje stále více zajímavých novinek. Co všechno už o tomto počítači tedy víme?

Podle všech dosud známých indicií bychom se nové řady jablečných notebooků MacBook Pro měli dočkat již v průběhu letošního ročníku WWDC, tedy zhruba za měsíc.

Co nás ale všechno čeká? Nebude toho málo. Současný vysokorychlostní port Thunderbolt doplní náhrada již zastaralých USB portů za USB 3.0. Nativní podporu totiž zahrnuje už čipová sada použitých procesorů Ivy Bridge, která zde bude obsažena. Pokud jde o zmíněný Thunderbolt, údajně bychom se měli dočkat hned dvou (oproti současnému jednomu).

Podobně jako u MacBook Air bychom i v případě MacBook Pro měli přijít o DVD mechaniku a ethernetový port i FireWire. Podle Apple se jedná o překonané a zastaralé technologie, které u mobilních počítačů nemají své místo a zbytečně limitují design a využití portů modernějších služeb.

MacBook Pro 15" - portyHovoří se také o výrazně vyšším rozlišení obrazovky, konkrétně 2880×1800 pixelů. Ač se často hovoří o Retina, Apple toto zobrazení označuje jako HiDPI a již nyní mu přizpůsobuje ikonky systému. Plnou podporu by měla přinést nadcházející aktualizace Mac OS X „Lion“ a nový systém OS X Mountain Lion.

Už za měsíc uvidíme, nakolik jsou tyto dohady podložené.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar