Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Facebook zřejmě chystá vlastní smartphone

Vložil na 29.5.2012 – 6.00 Žádný komentář

Facebook se po nedávném vstupu na burzu zřejmě rozhodl přijít s novinkou, která posílí jeho neustále klesající akcie. Tou by měl být nový smartphone.

Společnost Facebook najala celkem šest špičkových inženýrů, kteří dříve pracovali pro Apple na vývoji jeho chytrého telefonu Apple iPhone. Tým dále obohatil i jeden z inženýrů, který se podílel na tabletu Apple iPad.

Z toho lze usuzovat, že Facebook chystá vlastní mobilní telefon, kterým by rád zasadil ránu konkurenčním platformám. Spekuluje se o tom, že by měl přinést vlastní operační systém a především nové možnosti ovládání, vše pak s maximálním důrazem na integraci s vlastní sociální sítí.

Facebook - phoneJeden ze zaměstnanců Facebooku dokonce sdělil, že se Mark obává, že nevytvoří-li Facebook v brzké době vlastní telefon, stane se z něj pouze aplikace pro jiné platformy, a to by nechtěl. Zdá se tedy, že Apple brzy získá dalšího silného konkurenta.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar