Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Aukční síň Sotheby’s nabídne Apple I a poznámky Steva Jobse

Vložil na 28.5.2012 – 12.00 Žádný komentář

Patříte-li mezi vášnivé sběratele všeho, co souvisí s historií vaší oblíbené značky IT, pak možná oceníte novou aukci, která proběhne v síní Sotheby’s.

V ní totiž bude probíhat dražba legendárního počítače Apple I spolu s poznámkami Steva Jobse z doby, kdy pracoval pro společnost Atari, tedy zhruba z poloviny sedmdesátých let.

Celá akce následuje po velkém úspěchu dražby zakládajících listin společnosti Apple, která proběhla před časem. Původní odhad výsledné ceny se pohyboval kolem $ 150.000 USD (asi 3 miliony Kč), avšak ve výsledku se smlouva vydražila za $ 1,6 milionu USD (asi 32 milionů Kč).

Apple I - InterfaceV případě počítače Apple I doprovázeného originálními poznámkami Steva Jobse, v nichž navrhuje zlepšení populární hry z té doby, World Cup Soccer, se cena odhaduje na $ 180.000 USD (asi 3,6 milionu Kč). Na skutečný výsledek si však budeme muset ještě chvilku počkat.

Aukce proběhne již 15. června v New Yorku. O výsledku vás budeme informovat.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar