Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Apple vydal bezpečnostní update pro Leopard

Vložil na 15.5.2012 – 12.00 Žádný komentář

Trojský kůň Flashback způsobil v posledních několika měsících velký rozruch a poprask v celém světě počítačů s logem nakouslého jablka. Dotkl se i Leoparda.

Operační systém Mac OS X 10.5 „Leopard“ je již poměrně zastaralý a delší dobu neudržovaný operační systém z řady Mac OS X. I jeho se však týká problém s trojským koněm Flashback, který přeměnil desítky tisíc Maců po celém světě v silný botnet.

Apple proto vydal bezpečnostní aktualizaci i pro tento systém, který dosud řada uživatelů spokojeně využívá (koneckonců, proč aktualizovat, když vše funguje jak má).

Tato aktualizace, která má velikost pouze 1,24 MB, odstraňuje trojský kůň Flashback a zároveň řeší problémy s Javou. Vypíná tedy i výchozí spouštění Java appletů a například pro používání mobilního bankovnictví tedy může být nezbytné jejich dodatečné znovupovolení.

Aktualizaci můžete stáhnout prostřednictvím služby Software Update ve svém systému nebo přímo na stránkách Apple.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar