Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Apple vs. Samsung: Bitva pokračuje

Vložil na 25.5.2012 – 12.00 Žádný komentář

Mnozí už doufali, že jednání vedoucích představitelů společností Apple a Samsung povede k nějakému výsledku. Zatím se však zdá, že šlo pouze o zbožné přání.

I když analytici předpovídali, že jednání CEO společností Apple a Samsung jsou spíše formální záležitostí, aby soudnímu nařízení bylo učiněno zadost, mnozí doufali, že k nějaké dohodě skutečně dojde a ve výsledku tak obě uživatelské skupiny budou těžit z patentů využívaných konkurencí.

Pro uživatele by taková spolupráce byla jistě zajímavá, ovšem z hlediska obou společností je, zcela samozřejmě, spíše nežádoucí. Apple obviňuje Samsung z kopírování jeho produktů, zatímco Samsung si zase nárokuje patenty, které Apple využívá ve svých zařízeních. Těžký spor, který budou ještě dlouhé měsíce rozhodovat soudy.

Jednání obou CEO dosud nepřineslo žádný výsledek, přestože trvalo několik dní. Zdá se, že skutečná vůle k dohodě tedy opravdu chybí a ještě chvilku si tak budeme muset zvykat na neustálé rozbroje a mediální tahanice mezi oběma giganty.

Na druhou stranu – i zdravá konkurence je pro nás, koncové uživatele žádoucí. Dotlačí alespoň obě firmy k rychlejšímu a inovativnějšímu přístupu ve vývoji nových produktů.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar