Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Apple testuje notifikační centrum na iCloud.com

Vložil na 9.5.2012 – 12.00 Žádný komentář

Jak jsme psali již dříve, chystaný nový operační systém OS X Mountain Lion dostane vlastní integrované centrum notifikací. Apple nyní testuje tuto službu i jinde.

Nové centrum notifikací má mít podobnou úlohu jako uživatelsky velmi kladně přijatá funkce stejného názvu na mobilním operačním systému iOS, kde se objevila s nástupem páté generace tohoto systému.

Na jednom místě tak dostaneme zprávy o přijatých e-mailech, hlášeních aplikací apod. Zkrátka něco podobného, jako nám v současnosti umožňuje placený program Growl (ten však nekončí – jeho vývojáři se nechali slyšet, že plánují integraci s oficiálním notifikačním centrem a rozšíření o mnoho dalších funkcí).

Notifikace na iCloudApple však s notifikacemi koketuje ještě jinde. Konkrétně pak na webovém rozhraní služby iCloud, které nalezneme na stránkách icloud.com. Právě zde totiž několik uživatelů v posledních dnech zaznamenalo informační bubliny s testovacím textem, které nápadně připomínají právě notifikace z centra na iOS. Lze očekávat, že tuto novou funkci Apple představí v některém z následujících developer’s preview systému OS X Mountain Lion s důrazem na integraci služeb iCloud v rámci různých zařízení.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar