Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Apple dále zvyšuje rozlišení ikon v Mac OS X

Vložil na 11.5.2012 – 6.00 Žádný komentář

Když Apple začal v únoru letošního roku v tichosti zvyšovat rozlišení drobných grafických prvků v Mac OS X, všiml si toho jen málokdo. Nyní přibyly další přírůstky.

S novou aktualizací Mac OS X 10.7 „Lion“ došlo i k několika menším úpravám systémové výbavy. Jednou z nich je i nasazení nových ikon pro některé nástroje.

Apple se dlouhodobě snaží zvyšovat rozlišení ikon svých aplikací, ukazatelů myši apod. na standard HiDPI tak, aby vše bylo krásně viditelné s jemnými detaily i na kvalitních monitorech s vysokým rozlišením.

V únoru proto Apple představil novou sadu kurzorových ukazatelů. Nyní pak přichází výraznější změna. Došlo k nahrazení několika zastaralých ikon novějšími. Na první pohled se nic nezměnilo, ikona zůstává stále stejná. Změnilo se jen rozlišení a grafické prokreslení detaily. To je teď o mnoho vyšší.

Automator (porovnání ikon)Porovnat to můžete sami na logu aplikace Automator, která je standardní součástí Mac OS X. Je velmi pravděpodobné, že Apple bude v tomto nahrazování i nadále pokračovat. Vše by mělo být předzvěstí nové generace monitorů, které by Apple měl představit v průběhu příštího roku. Nechme se překvapit, co zajímavého nám přinesou.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar