Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Apple chystá vlastní mapy

Vložil na 23.5.2012 – 6.00 Žádný komentář

Apple až dosud ve svých zařízeních využíval mapové podklady společnosti Google. To by se již brzy mělo změnit. Chystá totiž uvedení zcela revolučních vlastních map.

Za zhruba dva týdny proběhne v San Franciscu největší vývojářská konference na světě, WWDC 2012. Na ní by měl Apple kromě jiného odhalit svůj nový mobilní operační systém iOS 6.

Ten bude, podle dosud známých informací, vybaven i novými mapovými podklady. Až dosud přitom Apple využíval mapy od konkurenční firmy Google, která se na tomto poli stala jedničkou. V loňském roce však Apple odkoupil společnost C3 Technologies, která vyvinula zcela novou metodu tvorby mapových podkladů s 3D modely budov.

Nové mapy, které by se měly objevit v iOS 6 a nahradí dosavadní Google Maps, tak budou kromě standardní 2D verze poskytovat i 3D pohledy, které by ale měly být o poznání propracovanější a komplexnější nežli je tomu u konkurence.

Také populární Street View, kterým Google před časem ohromil svět, by nemělo chybět. C3 Technologies totiž podobným způsobem jako Google mapuje města po celém světě. Dosud však není toto pokrytí tak velké jako v případě Google, avšak to se jistě brzy změní.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar