Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Vláda USA možná opustí BlackBerry

Vložil na 11.4.2012 – 12.00 Žádný komentář

Americký prezident Barrack Obama je prvním ve svém úřadu, kdo aktivně využívá mobilní telefon a e-mail. Jeho BlackBerry by však brzy mohl nahradit iPhone.

Ještě předchůdce současného amerického prezidenta nemohl ve svém úřadu využívat mobilní telefon pro pracovní jednání. Důvodem byly obavy z úniku tajných informací. Barrack Obama však po nástupu do své funkce trval na tom, aby mohl mobilní telefon a e-mail využívat. Tajná služba mu proto vybrala BlackBerry, který je známý svým zabezpečením.

Podobně je na tom i celá řada dalších vysokých ústavních činitelů v USA, kteří mohou využívat pouze BlackBerry. Důvodem je certifikace FIPS 140-2, která zaručuje důsledné šifrování hovorů a maximální míru zabezpečení.

Právě certifikace FIPS 140-2 tak hraje klíčovou úlohu v získávání dalšího podílu na trhu pro současné vyspělejší platformy než je BlackBerry, tedy Android a iOS. Zařízení se systémem Android a certifikací FIPS 140-2 se již na trhu nedávno objevilo. V současné době o tuto certifikace usiluje také Apple pro svůj nový iPhone 5.

Jestliže se to podaří, je velmi pravděpodobné, že americký prezident – a nejen on – bude brzy volat z telefonu s logem nakousnutého jablka, Apple zvýší svůj objem prodejů díky zakázkám ze státní správy a nám všem se výrazně rozšíří zabezpečení mobilní komunikace.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar