Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Třetí update Javy řeší problém s Flashbackem

Vložil na 13.4.2012 – 12.00 3 komentářů

Trojský kůň Flashback vyvolal v uplynulých dnech velkou vlnu zájmu díky způsobeným problémům na platformě Mac OS X. Nyní přichází snad finální obrana.

Apple totiž uvolnil již třetí aktualizaci Javy během několika dní. Právě tato verze by měla definitivně řešit problém s trojanem Flashback a několika jeho mutacemi, které v poslední době děsily uživatele jablečného systému.

Trojan Flashback využívá zranitelnosti ve starších verzích Javy, díky nimž může infikovat počítač a následně jej využívat v rámci automatizovaných útoků na další servery na Internetu či k rozesílání spamu jeho zapojením do pirátské sítě botnet.

Aktuální update Javy opravuje veškeré nahlášené problémy a měl by plně vykrýt známé díry, jež Flashback a z něj odvozené další varianty malware využívají. Aktualizace také ve webovém modulu plug-in softwaru Java deaktivuje automatické vykonávání Java appletů. Uživatelé mohou automatické vykonávání Java appletů znovu aktivovat pomocí aplikace Předvolby Java. V případě, že webový modul plug-in softwaru Java zjistí, že nebyly po delší dobu spuštěny žádné applety, opět spouštění Java appletů deaktivuje.

Aktualizaci můžete stahovat prostřednictvím služby Software Update (Aktualizace softwaru).

Java - reakce na Flashback

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar