Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Původní kód Prince of Persia pro Apple II nalezen

Vložil na 3.4.2012 – 12.00 Jeden komentář

Zpravodajský portál iDnes.cz upozornil, že se podařilo po mnoha letech dohledat původní zdrojové kódy legendární hry Prince of Persia, která původně vyšla pro Apple II.

Počítačová hra Prince of Persia znamenala svým způsobem malou revoluci. Přinesla – na svou dobu – revoluční styl zobrazení a věrných pohybů hlavního hrdiny, stejně jako specifický typ ovládání a nápaditou grafiku.

Během 60 minut jste měli za úkol vysvobodit uvězněnou princeznu z věže a dostat jste se museli přes celou řadu těžkých soupeřů z palácové hlídky i jiného světa.

Tato hra vyšla původně pro Apple II, tedy jeden z prvních počítačů značky s nakousnutým jablkem v logu. Od té doby byla portována do celé řady jiných platforem, zejména pak pro MS-DOS či Amigu.

Jordan Mechnar, autor této geniální hry, však již dávno ztratil původní zdrojové kódy. I přesto, že se je opakovaně snažil všemožně sehnat, nedařilo se mu to. Až nyní jeho otec při jarním úklidu objevil starou krabici s disketami a na jedné z nich se objevily právě ony dávno ztracené zdrojové kódy.

Kdo ví, možná se tak brzy dočkáme upraveného vydání původního Prince of Persia pro Mac OS X.

Prince of Persia (1989)

Jeden komentář »

  • zejména pak pro MS-DOS či Amigu.

    Jordan Mechnar, autor této geniální hry, však již dávno ztratil původní zdrojové kódy. I přesto, že se je opakovaně snažil všemožně sehnat, nedařilo se mu to. Až nyní jeho otec při jarním úklidu objevil starou krabici s disketami a na jedné z nich se objevily právě ony dávno ztracené

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar