Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Nové funkce Final Cut Pro X?

Vložil na 16.4.2012 – 12.00 Žádný komentář

V průběhu letošního roku bychom se prý mohli dočkat významného rozšíření funkcí editačního nástroje pro střih videa, Final Cut Pro X z dílny společnosti Apple.

Pravdou je, že uvedení nové verze populární aplikace Final Cut Pro znamenalo pro Apple spíše drtivou ránu. Díky vypuštění mnoha funkcí pro profesionální editaci videa, zjednodušení uživatelského rozhraní na úroveň iMovie a především absenci zpětné kompatibility s předchozími verzemi a nemožností importu starých projektů se stal Final Cut Pro X doslova nenáviděným kusem software, který tisíce uživatelů rychle vrátilo a uteklo ke konkurenci, jež situaci rychle využila.

Apple však Final Cut Pro X nezahodil a rozhodl se jej postupně vylepšovat tak, aby se nakonec stal pro profesionály znovu užitečným. Již jsme se mnoha novinek a doplnění užitečných funkcí dočkali, avšak ty největší novinky nás prý teprve čekají. Vyplývá to alespoň z porad s profesionálními střihači, které Apple v posledních měsících na interní bázi pořádá a bedlivě naslouchá jejich postřehům a návrhům.

Ještě do konce letošního roku bychom se tak měli dočkat například funkcí pro editaci vícekanálového zvuku, dále pak podpory RED kamer nebo nativní podpory MXF. Tyto funkce by mohly znovu přimět profesionální tvůrce k návratu. Doufejme, že se tedy vše úspěšně podaří.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar