Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Na Mac OS X se vyskytuje stále více virů

Vložil na 5.4.2012 – 6.00 Žádný komentář

Na platformě Mac OS X se v poslední době objevuje stále více virů a dalších nebezpečných hrozeb. Vážný problém například znamená i balíček MS Office for Mac.

Ač byl operační systém Mac OS X vždy vyhledáván kvůli své stabilitě a vysoké míře bezpečí, nyní už není situace natolik růžová jako dříve. I pro jablečný systém se totiž objevuje v poslední době celé spektrum hrozeb.

S rostoucí popularitou tohoto operačního systému se totiž množí i snahy crackerů o napadení a kompromitaci počítačů s touto platformou.

Společnost Sophos nyní upozornila, že v uplynulých týdnech se objevilo velké množství nových virů určených právě pro Mac OS X a tento trend je obecně na vzestupu. Hlavní analytik této společnosti, Graham Cluley, proto důrazně všem uživatelům doporučuje instalovat si antivirový software.

K dispozici je dnes celá řada komerčních i nekomerčních řešení. Například špičkový antivir Avast! lze nyní pro osobní použití na platformě Mac OS X provozovat zcela zdarma.

Pouze pro doplnění uveďme, že jeden z posledních výrazných problémů se týká kancelářského balíku MS Office for Mac, konkrétně pak aplikace MS Word, a to ve verzích 2004 a 2008. Vlastníte-li novější verzi, 2011, tato hrozba se vás netýká.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar