Úvodní stránka » Software, Vybíráme

iShowU HD aneb Screencast na úrovni

Vložil na 20.4.2012 – 6.00 Žádný komentář

Aplikace iShowU HD je skvělý nástroj pro profesionální screencast a videoediting. Díky němu dokážete vytvořit profesionální instruktážní videa během chvilky.

Ať už publikujete videa na blogu či YouTube, připravujete prezentace do zaměstnání nebo chcete svým kolegům, žákům či přátelům připravit nějaký jednoduchý videomanuál, vyplatí se vám sáhnout po kvalitním nástroji pro screencasting. Těch je na trhu celá řada, ovšem těch skutečně dobrých je pouze několik málo. Jedním z nich je také iShowU HD.

Tento program, který vychází ze staršího a jednoduššího iShowU v1, jehož funkce výrazně rozšířil, si určitě zaslouží vaši pozornost. Za jeho původem stojí společnost Shiny White Box, která je právě díky iShowU velice dobře známá. iShowU HD totiž disponuje celou řadou užitečných funkcí. Především vám umožní přímo z rozhraní aplikace uploadovat videa na přední světové videoservery a sociální sítě, takže můžete velice snadno vložit video také na YouTube pouhým jedním kliknutím.

iShow U HD (1)Disponuje také podporou celé řady kompresních formátů, mezi nimiž nechybí Animation, Apple Intermediate Codec, Apple Pixlet Video, DV-PAL, DV, DVCPRO, DVCPRO50, H.264, JPEG 2000 nebo MPEG-4.

Při nahrávání máte na výběr, zda chcete snímat celou obrazovku, příslušné okno aplikace anebo určitou vymezenou část obrazovky. Celé ovládání je přitom velice snadné a upotřebíte při něm jen několik gest myši. Zároveň si můžete pro ovládání nastavit vlastní klávesové zkratky.

iShow U HD (2)Zajímavou variantou je pak vyšší verze iShowU HD Pro, která stojí o 30 dolarů více, avšak nabízí skutečně profesionální služby. Disponuje tak například low-cpu módem, kompatibilitou s Final Cut, zaznamenáváním stisknutých kláves, audio-mixážními funkcemi anebo použitím watermark obrázku pro ochranu, resp. označení, vašeho videa.

Velice zajímavou možnost rozšíření vaší práce pak přináší aplikace Stomp od stejného výrobce (Shiny White Box). Stomp vám umožní videa (jakákoliv, tedy nejen z iShowU HD) dále upravovat. Především jej využijete pro úpravu velikosti videa, změnu rozměrů, kompresi a podobně. Nejde vyloženě o profesionální editační řešení, avšak nabízí vše potřebné pro jednoduché úpravy, které v praxi určitě oceníte.

StompStomp podporuje celou řadu formátů a jeho ovládání je tradičně intuitivní. S jeho pomocí můžete vystříhat scény, které se vám nelíbí, přeházet celé video přesně dle svých představ a výsledné nové video opět uložit, a to v podstatně menší velikosti, než jakou zabíral originální zdroj.

Hodnocení - 5 bodů

Stránky výrobce

aktuální ceny
iShowU v1: $ 20 USD
iShowU HD: $ 29,95 USD
iShowU HD Pro: $ 59,95 USD
Stomp: $ 29,95 USD

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar