Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Infikovaných je stále asi 100 tisíc Maců

Vložil na 19.4.2012 – 12.00 Žádný komentář

Společnost Symantec vydala zprávu, v níž uvádí, že stále zůstává asi sto tisíc infikovaných počítačů. Toto číslo však den ode dne poměrně výrazně klesá.

Apple vydal několik oprav Javy, které měly za cíl zabránit šíření a působení trojského koně Flashback a jeho variant. Právě Flashback se totiž dostal do středu uživatelů platformy Mac OS X díky masivnímu rozšíření na stovky tisíc počítačů s touto platformou.

Odhadovaný počet infikovaných strojů se zastavil až zhruba u 600 tisíc, což rozhodně není malé číslo. Díky aktivnímu zásahu ze strany Apple i díky rychlým zásahům společností vyvíjejících antivirový software však došlo k poměrně rychlému zdolání hlavní vlny.

Flashback - vývoj infekce

Společnost Symantec nyní na základě svých analýz vydala studii, podle níž zbývá ještě asi 100 tisíc infikovaných počítačů. Důrazně tedy doporučujeme instalovat si příslušné aktualizace a ověřit svůj systém.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar