Úvodní stránka » Magazín, Vybíráme

Hodnota Apple překoná bilion dolarů v roce 2014

Vložil na 4.4.2012 – 6.00 2 komentářů

Akcie společnosti Apple by měly dosáhnout na hodnotu 1000 USD za kus. Celková tržní kapitalizace pak překoná bilion dolarů. To jsou aktuální odhady ekonomického vývoje Apple.

V současné době je hodnota akcií Apple na rekordních hladinách cca $ 630 USD za kus. Celková tržní kapitalizace přitom dosahuje zhruba 550 miliard USD.

Již za dva roky by měla být hodnota akcií na úrovni tisíce dolarů a tržní kapitalizace Apple přesáhne bilion dolarů. Tvrdí to alespoň analytik Gene Munster z prestižní analytické společnosti Piper Jaffray.

Podobných tvrzení se v poslední době objevuje stále více a k uvedeným číslům se přiklání řada prestižních analytických společností. Své odhady přitom opírají o vysoký zájem o iOS zařízení a především pak o chystaný vstup Apple do sektoru TV.

Ač dosud Apple nic oficiálně nepotvrdil – jak je ostatně jeho zvykem – právě první TV s logem nakousnutého jablka by se mohla objevit již koncem letošního roku. Měla by přitom znamenat stejnou revoluci v TV průmyslu, jakou přinesl iPhone do světa mobilních telefonů.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar