Úvodní stránka » Magazín, Vybíráme

Apple vs. Google – mediální fraška?

Vložil na 6.4.2012 – 6.00 Žádný komentář

Larry Page, spoluzakladatel společnosti Google, tvrdí, že celý souboj Applu s Googlem kvůli platformě Android byl spíše show pro zákazníky než opravdovým sporem.

Podle jeho slov se opakovaně a vcelku pravidelně scházel se svým přítelem a mentorem Stevem Jobsem, který jej vždy zval na osobní setkání k sobě domů, kde si dlouze povídali především o stylech řízení a manažerském přístupu.

Nikdy prý mezi nimi nebyla nevraživost a výpady Steva Jobse proti operačnímu systému Android chápe spíše jako show, kterou chtěl Steve Jobs zaujmout své příznivce a zákazníky.

Proti tomuto tvrzení se však tvrdě ohradil Walter Isaacson, autor oficiální biografie Steva Jobse. Ten na základě mnoha hodin dlouhých a velice osobních rozhovorů tvrdí, že válka Steva Jobse proti Androidu byla skutečná a nešlo o žádné divadlo. Hlavním důvodem má být přitom jeho hořká zkušenost podobného rázu, kdy Microsoft ukradl grafické uživatelské rozhraní Applu a začal jej dále licencovat.

Zároveň však Walter Isaacson uvedl, že předpokládá smířlivější jednání od současného generálního ředitele Applu, Tima Cooka. Ten je prý více diplomaticky založen a očekává, že půjde spíše cestou licenčních poplatků a tolerance.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar