Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Apple testuje menší iPad

Vložil na 5.4.2012 – 12.00 Žádný komentář

Již dlouho se spekuluje o menší variantě tabletu iPad. Nyní se objevily zprávy, že jej Apple v současné době testuje ve svých laboratořích.

Spekulace o menší variantě iPadu nejsou ničím novým. Onen tajemný iPad mini byl již opakovaně avizován řadou senzacechtivých médií a často se o jeho uvedení spekulovalo i ve vážnějších kruzích.

Nyní se však zdá, že bychom se jej skutečně mohli dočkat. Dokládá to alespoň vyjádření amerického novináře Johna Grubera, který je považován za nejlépe informovaného žurnalistu s orientací na Apple. Samotný Apple jej koneckonců často zve na uvedení svých novinek a udržuje s ním poměrně vřelé vztahy.

John Gruber se nyní v rozhovoru na dotaz ohledně menší verze iPadu vyjádřil v tom smyslu, že ví o prototypu tohoto přístroje, který Apple testuje ve svých laboratořích. Uvedl, že testovaný přístroj se příliš neliší od tradičního jablečného tabletu, pouze jeho rozměry jsou menší. Na rozdíl od 9,7″ velkého iPadu disponuje rozměrem 7,85″ a obrazovka má rozlišení 1024×768 pixelů. Aplikace určené pro standardní iPad zde prý bez úprav fungují naprosto bezproblémově.

Je otázkou, kdy se iPadu mini dočkáme a zda vůbec. Nicméně pravděpodobnost, že jej Apple skutečně testuje – jako jistě mnoho dalších produktů – je vysoká a pokud testy dopadnou dobře, možná by se mohl na trhu objevit ještě před koncem letošního roku.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar