Úvodní stránka » Magazín, Vybíráme

Akcie Apple zaznamenaly prudký pokles

Vložil na 18.4.2012 – 6.00 Žádný komentář

Akcie společnosti Apple zaznamenaly v posledních dnech prudký pokles. Podívejme se blíže na vývoj akciového trhu a faktory, které vedly k tomuto poklesu.

Během několika dnů poklesly akcie společnosti Apple o téměř 10 %. Zatímco 10. dubna dosahovala hodnota akcií až úrovně $ 644 USD za akcii a tržní kapitalizace společnosti výrazně překročila hranici 600 miliard USD, nyní je hodnota na úrovni $ 580 USD za akcii a tržní kapitalizace pouze mírně překračuje hodnotu 540 miliard USD.

V čem je problém?

V zásadě se dá říci, že v ničem. Celý technologický segment v posledních dnech výrazně klesl. Týká se to i společnosti Google, jejíž hodnota akcií dosahovala před týdnem úrovně $ 634 USD a nyní je pouhých $ 601 USD. Stejný vývoj zaznamenaly i významné akciové indexy obchodované na amerických trzích. Polepšily si pouze některé asijské trhy.

Někde však příčina být musí. Dle současných analýz se zdá, že ekonomická situace obyvatelstva se poněkud utlumila, což vede k výraznému snížení prodejů. Dokonce i nový tablet iPad se údajně neprodává tak dobře, jak se očekávalo. Nemělo by se však jednat ani o začátek výrazné krize ani o trvalou situaci. Lze usuzovat, že Apple opět hranici $ 600 USD za akcii velice brzy překročí a bude i nadále pokračovat směrem vzhůru. Zastavit by se dle odhadů mohl dokonce až na hranici $ 1000 USD za akcii. Ani v tomto růstu se však nevyhneme dalším korekcím a stagnacím.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar