Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Adobe představilo Creative Suite 6

Vložil na 25.4.2012 – 6.00 Žádný komentář

Společnost Adobe představila nejnovější verzi svého balíku aplikací Creative Suite 6. Přináší zcela nové pojetí práce spolu s cloudovým řešením.

Adobe včera v odpoledních hodinách oficiálně uvedlo svůj nejnovější balík aplikací Creative Suite 6 (CS 6). Stalo se tak zhruba rok po představení dosavadního CS 5.5. I když detaily o jednotlivých komponentách byly již dříve známé – a to i v rámci prezentací umístěných na oficiálních webových stránkách Adobe – k finálnímu odhalení a prezentaci došlo až nyní.

Jen pro zajímavost uveďme, že poprvé Adobe představovalo svůj balíček aplikací v podobě 30 minutové online prezentace, která pro české diváky probíhala dokonce v češtině. Bohužel, ne vše se plně zdařilo a začátek se tak zhruba o 15 minut zpozdil, přičemž samotná prezentace byla díky nadměrnému sekání zcela nekoukatelná. Zároveň i pojetí přednášky bylo až překvapivě fádní a nudné.

Přejděme ale k samotnému balíku CS 6. Tím hlavním, co v něm nalezneme, je větší odraz moderních trendů, kdy se do popředí dostává zájem o cloudová úložiště, pronájem software apod.

Ano, Adobe spolu s CS 6 uvedlo novou službu Adobe Creative Cloud, který umožňuje sdílení obsahu a jeho vzdálené ukládání na cloudová úložiště. Dále pak stojí za povšimnutí nová cenová politika, kterou Adobe nasadilo. Můžete si buď zakoupit jednotlivé balíčky za fixní cenu anebo předplatit právě variantu s Adobe Creative Cloud, kde dostanete v ceně k dispozici veškeré aplikace, a toto řešení vás bude měsíčně stát € 47.99 EUR (tedy asi 1.200 Kč).

Adobe také evidentně velice silně míří na uživatele Mac OS X a iOS. Samozřejmostí se totiž stává synchronizace s mobilními verzemi aplikací a zájem o jablečné produkty je viditelný i na produktových fotografiích, kde často vidíme právě MacBook Pro a další zařízení od Apple.

Oficiální stránky Adobe Česká republika

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar