Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

17″ MacBook Pro zřejmě brzy skončí

Vložil na 23.4.2012 – 12.00 3 komentářů

Již delší dobu se spekuluje o budoucnosti některých dražších modelů jablečných počítačů, které v prodejích válcují jejich levnější příbuzní. Nyní se zdá, že se přiblížil konec i 17″ MacBooků Pro.

Asi to není žádné velké překvapení. Na rovinu přiznávám, že ve svém okolí znám opravdu mnoho applistů, ale ani jednoho, který by disponoval 17″ MacBookem Pro. Důvod je prostý – menší notebooky se lépe nosí, jsou skladnější a lehčí, přičemž na nich dnes uděláte naprosto stejnou práci jako na velkých.

Stejně nejistá je tak v posledních měsících i budoucnost stolního Maca Pro, který je výkonově již velmi zlehka dotahován o poznání levnějším a modernějším Macem Mini. Přesto zde ještě výrazný rozestup existuje a určení obou strojů je poněkud jiné.

V případě 17″ laptopů tomu tak ale není. Výkon je zde dnes stejný jako u nižších variant a jedinou „předností“ tak zůstává větší obrazovka. Tu však zvolí s ohledem na další negativa (vyšší cena, vyšší hmotnost, větší rozměry) jen skutečné minimum uživatelů, kteří svůj laptop používají například ke zpracování grafiky či výkresů.

S ohledem na klesající zájem o tento model proto analytik Ming-Chi Kuo, který již v minulosti velice přesně informoval o interních plánech Apple, očekává ukončení jeho výroby. RIP 17″ MacBook Pro.

3 komentářů »

  • Jarda napsal:

    Jen nezbývá než souhlasit že 17¨NTB je již moc „velký“. Ve svém okolí mám mnoho lidí, kteří mají NTB a neznám nikoho kdo by měl 17¨model. Spíše pozoruji, že více jsou v kurzu 13¨modely a menší.

  • Rizoto napsal:

    Chápu, proč se tak neprodává. Ale nechápu, proč by nemohl být. Jsou i uživatelé, co notebook nenosí pořád někam, ale nechtějí stolní počítač protože s ním nemůžou jít do vedlejší místnosti.

  • Yodasys napsal:

    To je dost relativni, ja mam ve svem okoli hodne applistu a vsichni maji 17″ …. vetsina jsou grafici, jestli apple hodla opravdu ukoncit 17″ je to pro me dost spatna zprava …

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar