Úvodní stránka » Magazín, Vybíráme

Tim Cook jednal v Číně o ochraně duševního vlastnictví

Vložil na 30.3.2012 – 12.00 Žádný komentář

Tim Cook, CEO společnosti Apple, odcestoval do Číny, kde navštívil i výrobní haly společnosti Foxconn. Sešel se také s čínským vicepremiérem, s nímž jednal o ochraně duševního vlastnictví společnosti.

Současný CEO společnosti Apple, Tim Cook, který v loňském roce ve funkci nahradil zakladatele Apple Computers, Steva Jobse, odcestoval na několikadenní pracovní návštěvu Číny.

Při té příležitosti se zastavil ve výrobních halách společnosti Foxconn, kde si pohovořil s několika dělníky a prohlédl si celý proces výroby zařízení, která mu vydělávají na živobytí.

Následně se také sešel s čínským vicepremiérem Li Kche-čchiangem, s nímž hovořil jednak o zajištění kvalitních pracovních podmínek pro čínské dělníky a jejich pravidelnou kontrolu a zejména pak o ochraně duševního vlastnictví značky Apple.

Čína je pověstná jednak rychlou výrobou falzifikátů úspěšných produktů světových značek, ale v posledních měsících zde také vznikl spor ohledně značky iPad, kterou si nárokovali také čínští podnikatelé a odmítali prodej tabletu Apple pod tímto názvem. Později soud vše rozhodl ve prospěch Apple.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar