Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Safari aktualizováno na verzi 5.1.4

Vložil na 14.3.2012 – 12.00 Žádný komentář

Apple vydal aktualizaci svého populárního webového prohlížeče ve verzi pro operační systémy Mac OS X a MS Windows. Došlo k několika vylepšením a opravám chyb.

Hlavním přínosem nové verze Safari je zvýšení výkonu zpracování JavaScriptu zhruba o 11% proti předchozí verzi. Dále byl vyřešen problém s problikáváním obrazovky při přepínání mezi okny a vyřešen problém s tiskem některých specifických PDF souborů.

Vylepšení se dočkalo také zpracování flashových animací, kde byly odstraněny problémy při zoomování. Nechybí ani oprava přehrávání HTML5 videí, kde příležitostně docházelo ke změnám jasu.

Celkově se nové Safari dočkalo významného zlepšení stability a spolehlivosti. K jistým změnám došlo i v oblasti zpracování cookies a obecně byla zlepšena bezpečnost celého prohlížeče a ukládaných dat.

Co však nadále přetrvává jsou problémy s vysokou zátěží operační paměti. Zde je však Safari stále menším bumbrlíčkem než „konkurenční“ Firefox.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar