Úvodní stránka » Magazín

Prodány 3 miliony iPadů za 3 dny

Vložil na 20.3.2012 – 12.00 Žádný komentář

Společnost Apple zveřejnila tiskovou zprávu, v níž se chlubí, že během prvních tří dnů prodeje nového iPadu prodala více než tři miliony kusů tohoto přístroje.

Jedná se tak opět o historický mezník. Zatímco první generace tabletu iPad dosáhla na tři miliony prodaných kusů až téměř po třech měsících od zahájení prodeje – a to bylo tehdy považováno za mimořádný úspěch – nejnovějšímu modelu stačily pouhé tři dny.

Pozoruhodné je i to, že v největším a nejprestižnějším Apple Store, jež se nachází v New York City na 5th Avenue, bylo během prvního dne prodáno neuvěřitelných třináct tisíc iPadů!

Samozřejmě, že tato čísla potěšila i akcionáře. Právě v závěru včerejších obchodních hodin totiž akcie Apple překonaly hranici $ 600 USD za akcii a zdá se, že v nejbližší době tento strmý růst nic ohrožovat nezačne.

Nový iPad dorazí tento týden i do České republiky a dalších regionů. Od pátku se začne oficiálně prodávat na českém Apple Online Store a u distribučních partnerů.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar